Simple Plan - Historie

19. listopadu 2008 v 13:12 | Jirka |  Simple Plan
Počátky kapely (1995-2002)
Simple Plan začali v roce 1995 jako skupina pod názvem Reset ve složení Pierre Bouvier, Charles-André "Chuck" Comeau, Philippe Jolicoeur a Adrian White. Reset vystupovali po celé Kanadě s kapelami jako MxPx, Ten Foot Pole a Face to Face, ale to jim moc popularity nepřineslo. Jejich debutové album "No Worries" vyšlo v roce 1998. Krátce poté Comeau z kapely odešel kvůli studiu na vysoké škole. Dva roky nato se setkal se svými středoškolskými přáteli Jean-Françoisem "Jeff" Stincem a Sébastienem Lefebvrem, kteří měli každý vlastní kapelu, a společně si založili svou. Mezitím Reset vydali druhou desku s názvem No Limits (obě CD byly v roce 2006 vydány jako jednodiskové album). Ke konci roku 1999 Bouvier oputil Reset aby se připojil ke Comeauovi. David Desrosiers nahradil Bouviera v Reset, ale když byl požádán aby se přidal ke čtveřici, opustil kapelu po šesti měsících i on. To umožnilo Bouvierovi, který ve skupině zpíval a hrál na basskytaru, aby se více zaměřil na zpěv. Původ jména kapely je nejasný. Mít svou kapelu byl prostě jejich "jednoduchý plán", jak získat "skutečnou" práci. Jméno se původně mělo stát jen dočasným, ovšem nikdy poté nevymysleli nic lepšího a jak se blížila jejich první vystoupení, nějaké jméno potřebovali.
No Pads, No Helmets...Just Balls (2002-2004)
V roce 2002 vydali Simple Plan své první studiové album "No Pads, No Helmets...Just Balls". Nějvětší úpěch měly písně "I'm Just a Kid", "I'd Do Anything", "Addicted" a "Perfect". Simple Plan se nechali slyšet, že "chtěli nahrát čistý pop-punk". Jméno CD se odráží i v oblíbené hlášce v rugby "No pads, no helmets, no pussies."
Album bylo původně vydáno v Spojených Státech se dvanácti stopami, končící písní "Perfect". Rozšíření a zahraniční vydání přisly v několika verzích s dvěma bonusovými stopami. Například vydání ve Spojených státech obsahovalo extra písně "Grow Up" a "My Christmas List", zatímco vydání ve Velké Británii obsahovalo "One By One", "American Jesus" a dva videoklipy "I'd Do Anything" a "I'm Just a Kid".
Album také obsahovalo nahrávky zpěváků jiných pop-punkových skupin, jako "I'd Do Anything" nazpívané Markem Hoppusem z Blink-182 a "You Don't Mean Anything" nazpívané Joelem Maddenem z Good Charlotte.
V roce 2002 Simple Plan vydali album, odehráli více, než 300 koncertů, umístili se na prvních příčkách Alternative New Artist Chart a hráli na vyprodaném turné v Japonsku. V roce 2003 skupina účinkovala jako hlavní aktér na Vans Warped Tour - událost zvěčněná v komedii Punk Rock Holocaust, ve které jsou čtyři z pěti členů skupiny zabiti. V roce 2003 také uvedli Avril Lavigne na její "Try To Shut Me Up" Tour. Na několika turné také doprovázeli Green Day a Good Charlotte.

Still Not Getting Any... (2004-2006)
V roce 2004 vydali Simple Plan druhé studiové album "Still Not Getting Any..." s úspěšnými písněmi "Welcome to My Life", "Shut Up!", "Untitled (How Could This Happen to Me?)", "Crazy", a "Perfect World".
Jak je uvedeno výše, když psali "No Pads, No Helmets...Just Balls", kladli si Simple Plan za cíl nahrát čistý pop-punk. Ovšem tentokrát, při psaní "Still Not Getting Any...", prohlásili, že se nechtějí omezovat pouze na punk a raději napíšou "dobrou hudbu".
Podle bonusu na DVD - Still Not Getting Any..., když Simple Plan pracovali na tomto albu, přemýšleli o různých jménech (jako "Get Rich or Die Trying" nebo "Danger Zone"). Na jménu "Still Not Getting Any..." se shodli z různých důvodů. Nejoblíbenější verze je, že si členové Simple Plan mysleli, že neměli žádné dobré ohlasy. Bouvier jednou prohlásil, že o nich vyšel jen jediný dobrý článek v Alternative Press. Další z důvodů může být ten, že stále neměli žádné uznání. Je mnoho podobných variací, které členové navrhovali, jako "better", "smarter", "funnier", a zjevné sexuální spojitosti. Comeau jednou popsal název alba jako "všestranný".
"Still Not Getting Any..." ukázalo dramatickou změnu ve stylu Simple Plan. Stále si drželi jejich chmurné texty s veselou hudbou, ale předčili klasický pop-punk. I když mnoho písní na tomto CD s sebou nese úzkostlivé pocity mladistvých, které jsou nejvíce patrné v písni "I'm Just a Kid" z prvního alba "No Pads, No Helmets...Just Balls", celkově se toto album ubírá směrem do hlubších a vyzrálejších témat, stejně jako k více mainstreamovému zvuku, který se přiostřil na jejich zatím posledním, čistě pop-punkovém albu.
V roce 2005 Simple Plan také vydali live album s názvem "MTV Hard Rock Live", které zahrnovalo písně z obou předchozích CD. Album vyšlo ve dvou rozdílných verzích - standardní a fanouškovská edice. Standardní obsahovala celou jejich tvorbu, akustickou verzi "Crazy", dvě živá videa prvních dvou písní "Jump" a "Shut Up!" a malou knížku s fotografiemi z vystoupení. Fanouškovská edice obsahovala audio a video celé tvorby v kvalitě 5.1 surround, tři akustické nahrávky "Crazy", "Welcome To My Life" a "Perfect", 32-stránkovou barevnou knihu o turné, a exkluzivní nášivky Simple Plan.
Simple Plan (2006-současnost)
V únoru 2006, ani ne rok a půl po vydání "Still Not Getting Any..." skupina ukončila většinu cestování, vystoupila pouze na pár show, trochu si odpočinula a začala pracovat na třetím CD. Jak zveřejnil Bouvier na svém oficiálním MySpace blogu, vydal se do Miami kolem 21. března 2007 spolupracovat s neznámým producentem. Později se zjistilo, že jím byl Dave Fortman.
Kapela přišla do studia na před-produkci v Los Angeles 29. června. 15. července se vrátili do Montrealu nahrávat ve Studio Piccilo - ve stejném studiu, ve kterém nahráli "Still Not Getting Any...". Po ukončení nahrávání zamířili zpět na Miami a do L.A., aby album zmixovali. Poslední část prací na albu byla dokončena v New Yorku. Album bylo oficiálně zkompletováno a ohlášeno k vydání 21. října, nicméně později museli znovu dojet do studia a přenahrát některé části textu k "Generation".
"When I'm Gone", první píseň na Simple Plan byla zveřejněna 29. října jako součást fanouškovského webcastu. Simple Plan bylo produkováno Davem Fortmanem (Evanescence, Mudvayne), Danjou (Timbaland, Justin Timberlake) a Maxem Martinem (Kelly Clarkson, Avril Lavigne).
29. listopadu 2007 skupina oznámila, že vydání CD budde odloženo z původně plánovaného 29. ledna na 12. února. Japonská verze s dvěma bonusovými stopami byla vydána 6. února 2008.
Po skončení celosvětového turné hráli Simple Plan na několika prázdninových show v prosinci 2007. Při propagačních turné hráli v lednu třikrát v Camden Town v Londýně. Při první show hráli písně z jejich prvního alba, při druhé show z druhého a při třetí z nově vydaného. Ke konci února hrála kapela ve Spojených státech a nyní je až do května na Evropském turné.
17. února 2008 dosáhli Simple Plan jejich zatím nejvyššího umístění ve Velké Británii poté, co jejich první dvě alba těsně minula UK Top 40, "When I'm Gone" se umístila na příčce 26.
Skupina ohlásila turné po Japonsku na konec května 2008, kde zárověn vystoupili na MTV Japan awards, a poté se objevili na několika festivalech včetně Download Festival.
V červnu Jeff Stinco (kytarista kapely) na několika koncertech chyběl (kvůli narození jeho druhé dcery) a mezitím ho zastoupil Jean-Sébastien Chouinard.
Na konci srpna a na začátku září 2008 jela kapela velké kanadské turné společně s kapelami Cute Is What We Aim For, Metro Station a Faber Drive.
Na říjen/listopad 2008 oznámila kapela evropské a australské turné.
24.října 2008 vydali nový videoklip s názvem SAVE YOU tady něco o něm:
Když se zpěvák Simple Plan - Pierre Bouvier v roce 2006 dozvěděl, že jeho 28-letému bratrovi Jayovi byla diagnostikována non-Hodgkinova rakovina mízních uzlin, tento umělec se rozhodl využít psaní textu písně jako terapii. "Hodně mě to sebralo," říká Bouvier Billboardu. "Byla tu šance, že to nezvládne." V té době psali Simple Plan písně pro své třetí - eponymní - album. A zatímco Bouvierův bratr podstupoval chemoterapii, kanadská kapela pokračovala v práci na albu, které vyšlo v únoru v rámci nahrávaci společnosti Lava/Atlantic. Z těchto nesnadných dní vzešlo i "Save You", píseň, která vyjadřuje "jak bezmocně jsem se cítil a jak to bylo těžké vidět někoho, na kom vám záleží, procházet něčím takovým," říká Bouvier. Teď, jako způsob oslavy uzdravení Bouvierova bratra, Simple Plan Foundation věnuje výtěžek z digitálních downloadů "Save You" různým nadacím, které se zaměřují na boj proti rakovině. Období této donace začalo 14.října a pokračuje až do konce ledna. Odezva fanoušků na "Save You" je pozitivní. Během setkání fanoušků s kapelou na koncertech, "je tam vždycky někdo, kdo ke mně přijde a řekne, "Tato píseň mi opravdu pomohla, protože někdo z mé rodiny prošel tím samým,"" říká Bouvier. "Lidé to opravdu oceňují." Písně "Save You," která se objevila na eponymním albu Simple Plan, se prodalo v týdnu, který končil 19.října, podle Nielsen SoundScan, 7 000 downloadů. Tato snaha darovat výtěžek nadacím vzešla ze spolupráce mezi Simple Plan, iTunes, Lava/Atlantic a Warner/Chapell Music. Simple Plan pracují na videu pro "Save You," které zahrnuje vstupy přeživšich rakoviny jako například Sharon Osbourne nebo Kevin Hearn. "Je to opravdu silné video, které ukazuje, jak lidé vstávají a přecházejí celou tuto nemoc a celý tento boj," vysvětluje Bouvier.
Mezitím, Simple Plan jedou turné přes celou Evropu v listopadu a v prosinci. Bouvier říká, že si poté kapela vezme kratší pauzu na Vánoce a poté začne psát nový materiál pro nové album. "Rozhodně se hrozně moc těšíme, až začneme na dělat na novém materiálu a vyzkoušíme nové věci," říká. "Nechceme to uspěchat, takže budeme prostě psát a až budeme připravení, tak vstoupíme do studia."
Simple Plan také podle Bouviera pokusně plánují turné v Jižní Americe v únoru nebo v březnu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se vám na tomto blogu? :-)

Určite,je to hustý 81.8% (18)
Jo není špatnej 9.1% (2)
Nic moc,něco bych mu přidal/a 0% (0)
Hrůza...vymaž to ! 9.1% (2)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.