Billy Talent - Historie

27. října 2008 v 23:28 | Jirka |  Billy Talent
Počátky skupiny Billy Talent
Billy Talent je kanadská punk rocková skupina.Jejími členy jsou Benjamin Kowalewicz (zpěvák, frontman, textař), Ian D'Sa (kytarista, zpěvák), Jonathan Gallant (baskytarista, zpěvák) a Aaron Solowoniuk (bubeník).
Na Billy Talent se přejmenovali až v roce 2001, do té doby vystupovali pod jménem Pezz. V České republice se proslavili především díky singlům "Surrender" nebo "Fallen Leaves". Poprvé u nás vystoupili 3.června v Praze jako předkapela na skupiny My Chemical Romance.

Vznik skupiny Billy Talent
Prvopočátky Billy Talent sahají ještě do dob středoškolských studií jejích členů. Společně navštěvovali kanadskou střední školu Our Lady of Mount Carmel,kde spolu Ben Kowalewicz s Jonathanem Gallantem založili kapelu To Each His Own. Později k sobě přibrali ještě Aarona Solowoniuka a nakonec na středoškolské soutěži talentů potkali Iana D'Sa, který tam vystupoval s jinou skupinou. Ta však zanikla a tak se Ian přidal k "To Each His Own".Postupem času si hudebníci Billy Talent vymysleli nový, jednoslovný název své skupiny - přejmenovali se na Pezz a hráli směsici grunge a hip hopu. V roce 1994 vyšlo první společné album skupiny Pezz, které se jmenovalo Demoluca. Další následovalo v roce 1998 a jmenovalo se Watoosh! Tato deska byla vydána ve spolupráci se studiem Great Big Music.
Dnešní Billy Talent
Kapela s novým jménem změnily i styl hudby.Začali hrát ještě víc agresivněji,punk rockovou muziku a právě i díky této změně našli spoustu nových fanoušků.S rostoucím zájmem publika rostl i zájem nahrávacích studií. V roce 2001 podepsali Billy Talent novou smlouvu s Atlantic Records a Warner Music Canada.
V roce 2003 vydávají první album nazvané stejně jako skupina - Billy Talent. Za tuto desku získávají v Kanadě třikrát platinovou desku a několik dalších ocenění. V roce 2006 přicházejí na trh s novým albem nazvaným Billy Talent II, které obsahuje známé hity jako například Surrender, Fallen Leaves nebo Devil in a Midnight Mass. O album byl dokonce takový zájem, že se ho za první týden prodalo v Kanadě téměř padesát tisíc kusů.
V Evropě mají Billy Talent nejvíce fanoušků v našem sousedním Německu, kam taky velmi rádi jezdí na koncerty. V roce 2007 vystupovali i v České republice, ale zatím jen jako předskokani skupiny My Chemical Romance a v roce 2008 měli dokonce svůj vlastní koncert v Malé sportovní hale v Praze a předkapelu jim dělali také punk rockový Anti-Flag. Nyní skupina vydala nové DVD s názvem 666, na kterém se nachází záznam několika živých vystoupení (např. z Brixton Academy v Londýně nebo německého Rock am Ring).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jaký žánr hudby posloucháte?

Rock 21.3% (16)
Punk rock 38.7% (29)
Punk 5.3% (4)
Metal 17.3% (13)
Hip Hop 8% (6)
Rap 4% (3)
Pop 0% (0)
Jungle 1.3% (1)
Techno 4% (3)
Disco,House 0% (0)

Komentáře

1 Metla Metla | 28. října 2008 v 0:08 | Reagovat

Kámo to je paráda fakt koukám asi sis dal záležet nebo co dobry fakt moc.

2 Admin - Jirka Admin - Jirka | 28. října 2008 v 1:00 | Reagovat

heh :-) dekuju

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.